Connect with us

Ana Sayfa

Anonymous’tan Komploculara Tehdit Geldi!

Published

on

Dünyanın en tanınmış hacktisvt grubu olan Anonymous, son zamanlarda dünya genelinde gündem olan QAnon ismindeki bir komplo kuramı ile ilgili açıklama yaptı. ABD ve Türkiye arasındaki gerginliklerin gölgesinde kalan bu enteresan komploya ve Anonymous’un açıklamasına değiniyoruz.

Son zamanlarda ABD basını acayip bir komplo kuramıyle sarsılıyor. Bu teori, tamamiyle internetten yayıldı, büyük bir olay oldu. Trump!ın yaptığı son Flo Rida mitinginde, üstünde “Biz Q’yuz” ya da “Q” yazılı pankartlar meydana çıktı. Tam adı “QAnon” olan bu takım, Trump’ın ABD derin devletine karşı bir kahraman bulunduğunu söylüyorlar. Ayırca söz konusu derin devlet yapılanmasını ifşa edildiği paylaşımlar var.

4chan ve 8 chan gibi anonim kullanıcı adıyla içerik paylaşabildiğiniz sitelerde sunulan görüşler, geçen sene meydana çıktılar. Buradaki açıklamalar kısa sürede binlerce insana ulaştı. Hatta iddialar arasında ünlü aktör Tom Hanks’in bir çocuk istismarı grubuna üye bulunduğu ve çocuk ticareti gerçekleştirdiği bile var. Grubun kısa sürede kendine ciddi taraftarlar bulması ve Trump mitinglerine meydana çıkması ise şaşkınlık yaratıyor.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Online Lenders

    9 Ağustos 2018 at 22:46

    Anonymous beklenen açıklama gelmiş 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa

Ayyıldız Timden ABD ye Siber Saldırı!

Published

on

By

ABD ile Türk hükümeti arasında baş gösteren krizin yansımaları sanal dünyada da kendini gösteriyor. Son olarak Türk hackerlerin ABD’li bazı gazetecilerin sosyal medya hesaplarına sızarak, bu hesaplardan ABD karşıtı paylaşımlar yaptığı belirtildi.

Crowdstrike adlı siber güvenlik şirketinin yaptığı bir araştırmaya göre, Türk hackerler, Fox News, Bloomberg ve New York Times çalışanı bazı gazetecilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirdi. Crowdstrike, konuya ilişkin olarak adı geçen gazetecilerin hacklenmiş hesaplarına ait ekran görüntülerini CNBC ile paylaştı.

Görüntülerde ABD’li gazetecilerin hesaplarında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik övgü dolu paylaşımların yer aldığı görülüyor.

Crowdstrike Başkan Yardımcısı Adam Meyers, şirketin Erdoğan yanlısı hackerler tarafından ele geçirilen hesapları takibe aldığını açıkladı. Meyers grubun kendisini Ayyıldız Tim olarak tanıttığını belirtiyor ve grubun Erdoğan’ın güvenlik güçleri tarafından desteklendiklerini ileri sürdüğünü aktarıyor.

Ayrıca Ayyıldız Tim’in faaliyetlerinin geçmişinin 2002’ye kadar gittiğini belirten Meyers’e göre hackerler, bu zamana kadar Türkiye’ye düşman olduklarını düşündükleri birçok kuruluşa saldırı düzenlemiş. Meyers, bir süredir bu grubu takip ettiklerini ifade ediyor.

CrowdStrike’a göre hacker grubu, Fox’tan Elizabeth MacDonald, Bloomberg’den Tom Keene, Times’tan Vanessa Friedman adlı muhabirlerin hesaplarını ele geçirdi. Bloomberg ve Fox’un muhabirleri, son haftalarda Türkiye’deki ekonomik durumu tartıştıkları bir gerçek ancak Friedman genelde moda endüstrisi hakkında yazılar kaleme alan bir gazeteci.

Times’dan bir sözcü iddiayı doğrularken şirketin bilgi işlem güvenlik ekibinin Friedman’ın hesabını güvene aldıklarını ifade etti. Meyers hackerlerin ayrıca BBC ve diğer medya organlarını takip eden parodi hesaplar da açtıklarını belirtiyor.

Continue Reading

Ana Sayfa

Terörist AriHackTeam Hacked! – AKINCILAR

Published

on

By

Mersin153 olayı ile birlikte, çeşitli vatandaşlarımıza terör örgütü ile ilgili çeşitli mesajlar göndermişlerdir. Bu duruma sessiz kalmayan türk hacker gruplarından birisi olan Cyber-Warrior Ari Hack Team resmi internet sitesini hackledi.
İşte Cyber-Warrior tarafından yapılan açıklama;

Bugün 16 Ağustos 2018 tarihinde kendilerini “kürdish hackers” olarak tanımlayan fırsatçı dağ kaçkınları, Türkiye geneli leak edilmiş telefon numaraları bilgileriyle alçakça halkımıza faşizm içerikli toplu SMS göndermiştir. Kendilerini hacker gibi göstererek halkın bütünlüğünü ve refahını bozmaya, gündem değiştirmeye,hain planlar yapmaya çalışan bu güruha AKINCILAR tarafından cevap verilmiştir. Elde edilen log bilgileri gerekli mercilere iletilecektir. 
KAHROLSUN PKK

 

Kendilerine bu çalışmalarından dolayı Siber Haberler Ailesi olarak teşekkür eder, terör ve teröristler ile sanal alemdeki mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu sonuna kadar destekleyecegimizi söylemeden geçemeyecegiz.

Continue Reading

Ana Sayfa

Uçtan Uca Şifreleme Güvenli mi?

Published

on

By

Whatsapp, Telegram gibi anlık mesajlaşma programları hayatımıza girdiğinden beri emniyet hususu bu programların en çok konuşulan yanı oldu ve akıllarda pek çok soru işareti var.

İnternette ğüvenlik ve saklılık hususu, son dönemde en çok konuştuğumuz gündem maddelerinden biri. Hepimiz bundan sonra verilerimizin izinsiz kullanıldığını, hakkımızda derhal her şeyi bilen, her adımımızı takip eden programların esiri bulunduğumuzu biliyoruz. Her ne kadar gizliliğimiz ve güvenilirliğiniz için’ diye yeni yeni sözleşmeler imzalasak da incelemeler da işaret ediyor ki gerçekte kimse bu saklılık vaat eden uygulamalara tamamiyle güvenmiyor.

Bu saklılık programlarından biri de uçtan uca şifreleme olarak herkezin bildiği yöntem. Temelde yazılı mesajların sadece gönderici ve alıcı arasında kalmasına ve üçüncü şahısların erişememesine dayanan bu yöntem, bundan sonra hiçbir şeyin saklı kalmayacağına dair duyduğumuz kaygı yüzünden hatalı anlaşılıyor. İngiltere’de oluşturulan bir ankete katılan 125 kullanıcının %75’i, bu şifreleme tekniğinin gerçekte çok da güvenilir olmadığını ve erişim hakkı olmayan bireylerin de mesajlara istedikleri takdirde erişebildiklerini düşündüklerini belirtmiş.

Bu bozukluğun cevabı gerçekte gerektiğince basit. Şüphe duymak ve tedbir alabilmek tabii ki çok kritik fakat uçtan uca şifreleme tekniği gerçekte son derece güvenilir. Genellikle sms gibi erişimin çok basit bulunduğu etkileşim yöntemleriyle kıyaslandığında, bu yollarla korunan görüşmelerin çok daha güvenilir olmasından emin olabilirsiniz.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Siber Haber Merkezi