Connect with us

Ana Sayfa

Aslan Neferler Tim ABD Siber Saldırısı!

Published

on

Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim American Federal Bankası’nı hackledi

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump’a ait Trump Turnberry ve Trump Miami gibi şirketlerin sitelerini hackleyen Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim, bu kez de Amerika’nın en önemli kuruluşlarından Amerikan Federal Bankası’nı hackledi.

ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırılarına Türk hackerlar siber operasyonla cevap verdi. Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim, ABD’nin en önemli ekonomik kuruluşlarından Federal Bankası’nı hackledi.

Türk hacker gurubu Aslan Neferler Tim tarafından siber operasyon sonunda Amerika Federal Bank sitesi erişime kapandı. Kullanıcılar, Amerikan Federal Bankası’nın resmi web sitesi olan americanfederalbank.com adresine saatlerce erişim sağlamayadı.

Türk hacker gurubu Aslan Neferler Tim, geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Trump’a ait Trump Turnberry ve Trump Miami şirketlerin sitelerini de hacklemişti.

Siberhaberler ekibi olarak Türk Hacker Grubu olan, Aslan Neferler Tim yönetici ve üyelerini böyle bir iş çıkardığı için tebrik ediyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bildirmek istiyoruz.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Aslan Neferler

    18 Ağustos 2018 at 04:56

    Aslan Neferler Tim Ailesi Olarak, Siberhaberler ailesine teşekkür eder her zaman yanlarında olduklarımızı gururla söyleriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa

Ayyıldız Timden ABD ye Siber Saldırı!

Published

on

By

ABD ile Türk hükümeti arasında baş gösteren krizin yansımaları sanal dünyada da kendini gösteriyor. Son olarak Türk hackerlerin ABD’li bazı gazetecilerin sosyal medya hesaplarına sızarak, bu hesaplardan ABD karşıtı paylaşımlar yaptığı belirtildi.

Crowdstrike adlı siber güvenlik şirketinin yaptığı bir araştırmaya göre, Türk hackerler, Fox News, Bloomberg ve New York Times çalışanı bazı gazetecilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirdi. Crowdstrike, konuya ilişkin olarak adı geçen gazetecilerin hacklenmiş hesaplarına ait ekran görüntülerini CNBC ile paylaştı.

Görüntülerde ABD’li gazetecilerin hesaplarında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik övgü dolu paylaşımların yer aldığı görülüyor.

Crowdstrike Başkan Yardımcısı Adam Meyers, şirketin Erdoğan yanlısı hackerler tarafından ele geçirilen hesapları takibe aldığını açıkladı. Meyers grubun kendisini Ayyıldız Tim olarak tanıttığını belirtiyor ve grubun Erdoğan’ın güvenlik güçleri tarafından desteklendiklerini ileri sürdüğünü aktarıyor.

Ayrıca Ayyıldız Tim’in faaliyetlerinin geçmişinin 2002’ye kadar gittiğini belirten Meyers’e göre hackerler, bu zamana kadar Türkiye’ye düşman olduklarını düşündükleri birçok kuruluşa saldırı düzenlemiş. Meyers, bir süredir bu grubu takip ettiklerini ifade ediyor.

CrowdStrike’a göre hacker grubu, Fox’tan Elizabeth MacDonald, Bloomberg’den Tom Keene, Times’tan Vanessa Friedman adlı muhabirlerin hesaplarını ele geçirdi. Bloomberg ve Fox’un muhabirleri, son haftalarda Türkiye’deki ekonomik durumu tartıştıkları bir gerçek ancak Friedman genelde moda endüstrisi hakkında yazılar kaleme alan bir gazeteci.

Times’dan bir sözcü iddiayı doğrularken şirketin bilgi işlem güvenlik ekibinin Friedman’ın hesabını güvene aldıklarını ifade etti. Meyers hackerlerin ayrıca BBC ve diğer medya organlarını takip eden parodi hesaplar da açtıklarını belirtiyor.

Continue Reading

Ana Sayfa

Terörist AriHackTeam Hacked! – AKINCILAR

Published

on

By

Mersin153 olayı ile birlikte, çeşitli vatandaşlarımıza terör örgütü ile ilgili çeşitli mesajlar göndermişlerdir. Bu duruma sessiz kalmayan türk hacker gruplarından birisi olan Cyber-Warrior Ari Hack Team resmi internet sitesini hackledi.
İşte Cyber-Warrior tarafından yapılan açıklama;

Bugün 16 Ağustos 2018 tarihinde kendilerini “kürdish hackers” olarak tanımlayan fırsatçı dağ kaçkınları, Türkiye geneli leak edilmiş telefon numaraları bilgileriyle alçakça halkımıza faşizm içerikli toplu SMS göndermiştir. Kendilerini hacker gibi göstererek halkın bütünlüğünü ve refahını bozmaya, gündem değiştirmeye,hain planlar yapmaya çalışan bu güruha AKINCILAR tarafından cevap verilmiştir. Elde edilen log bilgileri gerekli mercilere iletilecektir. 
KAHROLSUN PKK

 

Kendilerine bu çalışmalarından dolayı Siber Haberler Ailesi olarak teşekkür eder, terör ve teröristler ile sanal alemdeki mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu sonuna kadar destekleyecegimizi söylemeden geçemeyecegiz.

Continue Reading

Ana Sayfa

Uçtan Uca Şifreleme Güvenli mi?

Published

on

By

Whatsapp, Telegram gibi anlık mesajlaşma programları hayatımıza girdiğinden beri emniyet hususu bu programların en çok konuşulan yanı oldu ve akıllarda pek çok soru işareti var.

İnternette ğüvenlik ve saklılık hususu, son dönemde en çok konuştuğumuz gündem maddelerinden biri. Hepimiz bundan sonra verilerimizin izinsiz kullanıldığını, hakkımızda derhal her şeyi bilen, her adımımızı takip eden programların esiri bulunduğumuzu biliyoruz. Her ne kadar gizliliğimiz ve güvenilirliğiniz için’ diye yeni yeni sözleşmeler imzalasak da incelemeler da işaret ediyor ki gerçekte kimse bu saklılık vaat eden uygulamalara tamamiyle güvenmiyor.

Bu saklılık programlarından biri de uçtan uca şifreleme olarak herkezin bildiği yöntem. Temelde yazılı mesajların sadece gönderici ve alıcı arasında kalmasına ve üçüncü şahısların erişememesine dayanan bu yöntem, bundan sonra hiçbir şeyin saklı kalmayacağına dair duyduğumuz kaygı yüzünden hatalı anlaşılıyor. İngiltere’de oluşturulan bir ankete katılan 125 kullanıcının %75’i, bu şifreleme tekniğinin gerçekte çok da güvenilir olmadığını ve erişim hakkı olmayan bireylerin de mesajlara istedikleri takdirde erişebildiklerini düşündüklerini belirtmiş.

Bu bozukluğun cevabı gerçekte gerektiğince basit. Şüphe duymak ve tedbir alabilmek tabii ki çok kritik fakat uçtan uca şifreleme tekniği gerçekte son derece güvenilir. Genellikle sms gibi erişimin çok basit bulunduğu etkileşim yöntemleriyle kıyaslandığında, bu yollarla korunan görüşmelerin çok daha güvenilir olmasından emin olabilirsiniz.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Siber Haber Merkezi