Connect with us

Hack Araçları

Ping Düşürme Yöntemleri Nelerdir?

Published

on

Öncelik ile Başlat -> Çalıştır ->  açılan bu kısma CMD yazalım.

CMD aslında komut ekranı bu komut ekranına aşağıdaki komutları sırayla eksiksiz giriniz.

İpconfig yazalım ve Enter’a basalım. Burdan IPv4 adresimizi öğrenebiliriz.

Daha sonra ipconfig/flushdns yazalım, bu komut dns geçmişimizi silmemizi sağlayacaktır. (Enter)

Sonuncu olarak bu komutu giriyoruz ping -t IPv4 adresimizi bu kısma giriyoruz (Enter)

Bu şekilde ping sorunu %99 çözülmektedir.

IPV4 Adresimi Nasıl Bulurum ?

Ağ bağlantılarını açmak için öncelikle Başlat tuşuna daha sonra Denetim basasına tıklıyoruz.

Arama kutucuğuna bağdaştırıcı yazalım çıkan sonuçlarda  Ağ ve Paylaşım Merkezi altından Ağ bağlantılarını görüntülemeyi tıklayalım.

Yüksek etkin bir ağ bağlantısı seçelim ve arama kutucuğuna bu bağlantının durumunu gör’ e tıklayalım ve ayrıntıları inceleyelim.

Bulunduğumuz bilgisayarın IP adresi,  IPV4 IP Adresinin hemen yanında bulunan Değer sütununda görünecektir.

Ya da cmd ekranına ipgonfig yazarak da IPV4 adresimizi öğrenebiliriz.

PİNG’İ OLUŞTURAN DİĞER ETKENLER

  • Her hangi bir virüs ya da bir tür casus yazılım olabilir.
  • İnternet hızımızın yeterli seviyede bulunmaması olabilir.
  • Modemimizin çok fazla kullanılması olabilir. Bu durumda tavsiyemiz modeminizi kullanmadığınız zaman kapatınız.
  • Modemimizin yetersizliği olabilir.
  • Bir den fazla aygıtın bizim modemimize bağlantılı olması, internet de gezerek video film izlemesi olabilir.
  • Ya da internet sağlayıcımızın hizmet servisi yetersiz olabilir.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hack Araçları

Ping Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Ölçebiliriz ?

Published

on

By

Ping, 1983 yılında Mike Muus tarafından yazılan bir program olup, bilgisayarınızdan çıkan bir verinin karşıdaki sunucuya iletilme süresini gösterir.

Gündelik yaşamımızdan bahsetmek gerekirse çok kolay anlaşılabilir.  Mesela FPS tarzı bir oyuna girdik ve rakip oyuncularla savaşmaya başladık ateş ederken silahlardan çıkan kurşunlar bir tür veri olarak sunuculara iletilir. Bu iletilmeye ping adı verilmiştir. Şöyle ki ping süresi 60ms ise kurşunlar 60 saniye sonra çıkıyor demektir.  Fakat bu süre yükselirse hedef aldığınız kişi ya da bir nesne mesela ping süresi 200ms çıktı, yani 200 saniye sonra kurşunlar hedef alınan kişiye ya da nesneye gidecektir bu durumda canlı hedefler genellikle ıskalana biliniyor.  Ping sürelerini kontrol eden bir çok site mevcut. Bunlardan birisi de http://www.speedtest.net/ adlı sitedir. Bu sitede ping hızınızı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Bahsi geçen sunucular ve serverlar sizlere ne kadar çok uzak ise ping sürelerinizde o kadar fazla oluyor demektir. Ülkemiz Türkiye’deki sunuculara ve serverlara bakacak olursak genellikle 30-60ms arasında değişkenli bağlanırken diğer ülkelerde bu durum 100-200ms şeklinde hatta daha fazla bile seviye atlamaktadır. Aslında ping süreniz bağlantı tipinizle de ilgili. ADSL, Fiber, 3G benzeri ağ bağlantısı çeşitleri aynı sunucularda bulunduğunuz değişik ping süreleri ile veri gönderebilirsiniz.

Lütfen Dikkat!

Bunların içinden kablosuz olduğu için 3G diğer bağlantı tiplerine kıyasla çok daha fazla ping süresi oluşturur.  En ideali ise fiberoptik bağlantı türleridir.

Değişik DNS ya da VPN uygulamaları ile birlikte bağlantı kurmak sizi yarardan çok zarara uğratacaktır.

Bunlara benzer uygulamalar genellikle farklı ülkelerden bağlanacağı için ping sürenizi fazlasıyla yükseltecektir. Yani kablolu ağ bağlantıları aslında ping sürenizi azaltmayı başarıyor.  Fakat tabii ki bu noktada detaylar önemlidir. Öncelikle online oyunların devamlı ilerlediği ve geri de kalan her gün yeni online  oyunların çıktığını görüyoruz bu sebep ile ping azaltılması oyuncular için oldukça önemlidir.

Kimse oyun esnasında takıntı olmasını ve hedeflediği yeri ıskalamak istemez, bu gerçekten çok can sıkıcı bir durumdur. Hatta kimi oyun kolikler bu sebebe oldukça fazla sinir olur ya monitörü, klavyeyi ve Mouse’yi kırarlar ya da kendi canlarını yakarlar. Bu gerçekten üzücü bir durum siz, siz olun  yine de ne kendinize ne de bir nesneye zarar vermeyin. Unutmayın öfkeyle kalkan zararla unutur. Bir de bu ping durumu sadece oyunlarda karşımıza çıkmıyor. Film izlerken, video izlerken, müzik dinlerken hatta resimlere bile bakarken karşımıza çıkıyor.

Continue Reading

Hack Araçları

Uniscan Nedir? Uniscan Kullanımı Nasıl Sağlanır?

Published

on

By

Uniscan Uniscan web sitelerini tarayan açıklarını size gösteren bir uygulamadır.Sql,xss,Rfı vb.bir çok açığı bu uygulama bulup size sunar. Uniscan Kullanımı Kali linux yüklü bir bilgisayarda veya sanal makinemizde terminale “uniscan” komutunu yazıp enter dediğimizde çalışır. https://i.hizliresim.com/zM7zbO.png Enter’a bastıktan sonra uniscan kendisini tanıtan basit bir komut satırını bize sunar bu komut satırında hangi komutla neler yapabileceğimiz hakkında bizi bilgilendirir.

 Bu parametreler nelerdir; -q : Dizin Parametresi. Açık bulunan dizinleri listeleyecektir. -w : Dosya parametresi. Bulabildiği dosyaları listeleyecektir. -e : Taranacak site üzerinde bulunan robots.txt dosyasını ve sitemap.xml dosyasını gösterecektir. -d : Dinamik dediğimiz diğerlerine göre daha hızlı biten bir tarama gerçekleştirecektir.

(Xss,Rfi, Backup Files) -s : Statik dediğimiz daha uzun süren ve daha geniş bir rapor sunan tarama gerçekleştirir. (Sql, Xss, Rfi vs.) -r : Sitenin php bilgilerini taramak için kullanılan yoldur. Uniscan İle Tarama Başlatma Tarama başlatmak için gerekli komutumuz “uniscan -u www.hedefsite.com -qweds” -u “url için olan kısmı temsil eder” -qweds “yaygın olarak en çok bu komut kullanılır ” (isteğinize bağlı olark yukarıdaki komutlarıda kullanabilirsiniz).

Continue Reading

Hack Araçları

NSA Hack Araçları İnternete Sızdırıldı!

Published

on

By

Edward Snowden, NSA tarafından kullanılan hack araçlarının internete sızdırıldığını ve milyonlarca bilgisayarın herkes tarafından elde edilebilen bu araçlarla hacklenebileceğini dile getirdi. Edward Snowden, bundan yalnızca birkaç saat önce NSA’ın (Ulusal Güvenlik Ajansı) kullandığı hack araçlarının internete sızdırıldığını belirten bir tweet paylaştı. Tweet’inde, bu araçların güncel Windows işletim sistemini kullanan bilgisayarları hacklemek amacıyla kullanılabileceğinden bahseden Snowden, araçların yaklaşık bir sene önce internete sızdırıldığını ancak kurumun Microsoft’u herhangi bir şekilde uyarmadığını dile getirdi.

Hacker House isimli siber güvenlik şirketinin kurucularından birisi olan Matthew Hickey, sızdırılan araçların yalnızca 1-1,5 saatlik arama ile internet üzerinden bulunabileceğini dile getirdi. Hickey “Yaklaşık bir buçuk saat içerisinde herhangi bir kişi araçları indirebilir ve dünya üzerinde Microsoft işletim sistemini kullanan herhangi bir bilgisayara saldırabilir.” Dedi.

Bazı kaynaklarda sızıntıların eski olduğu ve artık işe yaramadığından bahsediliyor ancak birden çok sızıntının var olmasından dolayı bunlardan en az birinin Windows 10’u hacklemek amacıyla kullanılabileceği düşünülüyor. Tüm internet kullanıcılarının ulaşabileceği araçlar, Sıfır Gün Açığı (Zero-Day Exploid) olarak bilinen açıklardan faydalandıkları için son derece tehlikeliler. Bu tabir geniş kitlelerce bilinen ve henüz kapatılamamış olan sistem açıkları için kullanılıyor.

 

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Siber Haber Merkezi