Connect with us

Ana Sayfa

Türk Hack Grupları Hangileridir?

Published

on

Türk Hack Grupları Hangileridir?

Bu yazımızda siber haber ekibi olarak sizler için çeşitli tür hack gruplarını incelemeye karar verdik. Bunun sonucunda tür hack grupları hangileridir? Türkiye de hack faaliyetleri nasıl ilerlemektedir sizler için detaylı bir şekilde makale yazısı hazırlamaya karar verdik. Öncelikle Türk hack grupları hangileridir isterseniz başlıklar halinde onları inceleyelim.

  • Ayyıldız TİM

Ayyıldız tim’in kuruluş amacı kesin ve genel olarak Türk milletini sanal ortamda oluşacak tüm tehlikelere karşı korumak, ülkemize yapılacak olan tüm saldırıları bertaraf etmek amacıyla Türk milletine hizmet eden bir grup olarak kendilerini tanımlamaktadırlar.

Grubun yapmış olduğu faaliyetlere de bakacak olursak bunları doğrular niteliktedir. Önemli ve son zamanlarda yapmış oldukları saldırılardan kısaca bahsedecek olursak; Xabi Alonso nun hacklenmesi, Fetö terör örgütüne ait bazı yayın organlarının hacklenmesi gibi birçok önemli bilgi verebiliriz.

  • Türk Hack Team

Diğer Türk Hack gruplarından birsi de Türk Hack Team dır. Bu grubun amacıda diğer türk hack grupları gibi ülkemize oluşacak tehditlere ve terör merkezli saldırılara karşı ülkemizi sanal alemde savunmaktır. Bu grupta olanların herhangi bir kişisel menfaat ve amacı bulunmamaktadır. Tamamı Türk Milliyetçisi ve kendilerini Atatürkçü bir grup olarak tanımlamaktadırlar.

Türk Hack Team ın yapmış olduğu son önemli siber saldırılara bakacak olursak; Yunan Merkez Bankasını hackleyerek saatlerce erişime engellenmesi, Yunan Dış işleri bakanlığının ve birçok özel bankanın saatlerce erişime kapatılması, Nasanın hacklenmesi gibi çeşitli önemli siber hack faaliyetleri olmuştur. Burada amaç tamamen Türk milletini ve Türk Milliyetçiliğini ön plana çıkartmaktır.

  • Cyber- Warrior

Son olarak bahsedeceğimiz diğer hack gruplarından birisi de Cyber Warrior olacaktır. Bu grupta tamamen türk milletine hizmet etmek, çeşitli eğitimler vererek gençlerin bilişim ve hack faaliyetleri hakkında daha detaylı ve doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamaktır.

Grubun son yapmış olduğu önemli saldırıları göz önüne alacak olursak birçok hack faaliyetinin olduğunu söyleyebiliriz. Kısaca örnek verecek olursak; İsrail mobese kameralarının hacklenmesi en önemli çalışmalarından birisi olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. Balamir

    4 Ağustos 2018 at 21:51

    Paylaşımınız için teşekkürler bilgilendirici bir paylaşım olmuş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa

Ayyıldız Timden ABD ye Siber Saldırı!

Published

on

By

ABD ile Türk hükümeti arasında baş gösteren krizin yansımaları sanal dünyada da kendini gösteriyor. Son olarak Türk hackerlerin ABD’li bazı gazetecilerin sosyal medya hesaplarına sızarak, bu hesaplardan ABD karşıtı paylaşımlar yaptığı belirtildi.

Crowdstrike adlı siber güvenlik şirketinin yaptığı bir araştırmaya göre, Türk hackerler, Fox News, Bloomberg ve New York Times çalışanı bazı gazetecilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirdi. Crowdstrike, konuya ilişkin olarak adı geçen gazetecilerin hacklenmiş hesaplarına ait ekran görüntülerini CNBC ile paylaştı.

Görüntülerde ABD’li gazetecilerin hesaplarında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik övgü dolu paylaşımların yer aldığı görülüyor.

Crowdstrike Başkan Yardımcısı Adam Meyers, şirketin Erdoğan yanlısı hackerler tarafından ele geçirilen hesapları takibe aldığını açıkladı. Meyers grubun kendisini Ayyıldız Tim olarak tanıttığını belirtiyor ve grubun Erdoğan’ın güvenlik güçleri tarafından desteklendiklerini ileri sürdüğünü aktarıyor.

Ayrıca Ayyıldız Tim’in faaliyetlerinin geçmişinin 2002’ye kadar gittiğini belirten Meyers’e göre hackerler, bu zamana kadar Türkiye’ye düşman olduklarını düşündükleri birçok kuruluşa saldırı düzenlemiş. Meyers, bir süredir bu grubu takip ettiklerini ifade ediyor.

CrowdStrike’a göre hacker grubu, Fox’tan Elizabeth MacDonald, Bloomberg’den Tom Keene, Times’tan Vanessa Friedman adlı muhabirlerin hesaplarını ele geçirdi. Bloomberg ve Fox’un muhabirleri, son haftalarda Türkiye’deki ekonomik durumu tartıştıkları bir gerçek ancak Friedman genelde moda endüstrisi hakkında yazılar kaleme alan bir gazeteci.

Times’dan bir sözcü iddiayı doğrularken şirketin bilgi işlem güvenlik ekibinin Friedman’ın hesabını güvene aldıklarını ifade etti. Meyers hackerlerin ayrıca BBC ve diğer medya organlarını takip eden parodi hesaplar da açtıklarını belirtiyor.

Continue Reading

Ana Sayfa

Terörist AriHackTeam Hacked! – AKINCILAR

Published

on

By

Mersin153 olayı ile birlikte, çeşitli vatandaşlarımıza terör örgütü ile ilgili çeşitli mesajlar göndermişlerdir. Bu duruma sessiz kalmayan türk hacker gruplarından birisi olan Cyber-Warrior Ari Hack Team resmi internet sitesini hackledi.
İşte Cyber-Warrior tarafından yapılan açıklama;

Bugün 16 Ağustos 2018 tarihinde kendilerini “kürdish hackers” olarak tanımlayan fırsatçı dağ kaçkınları, Türkiye geneli leak edilmiş telefon numaraları bilgileriyle alçakça halkımıza faşizm içerikli toplu SMS göndermiştir. Kendilerini hacker gibi göstererek halkın bütünlüğünü ve refahını bozmaya, gündem değiştirmeye,hain planlar yapmaya çalışan bu güruha AKINCILAR tarafından cevap verilmiştir. Elde edilen log bilgileri gerekli mercilere iletilecektir. 
KAHROLSUN PKK

 

Kendilerine bu çalışmalarından dolayı Siber Haberler Ailesi olarak teşekkür eder, terör ve teröristler ile sanal alemdeki mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu sonuna kadar destekleyecegimizi söylemeden geçemeyecegiz.

Continue Reading

Ana Sayfa

Uçtan Uca Şifreleme Güvenli mi?

Published

on

By

Whatsapp, Telegram gibi anlık mesajlaşma programları hayatımıza girdiğinden beri emniyet hususu bu programların en çok konuşulan yanı oldu ve akıllarda pek çok soru işareti var.

İnternette ğüvenlik ve saklılık hususu, son dönemde en çok konuştuğumuz gündem maddelerinden biri. Hepimiz bundan sonra verilerimizin izinsiz kullanıldığını, hakkımızda derhal her şeyi bilen, her adımımızı takip eden programların esiri bulunduğumuzu biliyoruz. Her ne kadar gizliliğimiz ve güvenilirliğiniz için’ diye yeni yeni sözleşmeler imzalasak da incelemeler da işaret ediyor ki gerçekte kimse bu saklılık vaat eden uygulamalara tamamiyle güvenmiyor.

Bu saklılık programlarından biri de uçtan uca şifreleme olarak herkezin bildiği yöntem. Temelde yazılı mesajların sadece gönderici ve alıcı arasında kalmasına ve üçüncü şahısların erişememesine dayanan bu yöntem, bundan sonra hiçbir şeyin saklı kalmayacağına dair duyduğumuz kaygı yüzünden hatalı anlaşılıyor. İngiltere’de oluşturulan bir ankete katılan 125 kullanıcının %75’i, bu şifreleme tekniğinin gerçekte çok da güvenilir olmadığını ve erişim hakkı olmayan bireylerin de mesajlara istedikleri takdirde erişebildiklerini düşündüklerini belirtmiş.

Bu bozukluğun cevabı gerçekte gerektiğince basit. Şüphe duymak ve tedbir alabilmek tabii ki çok kritik fakat uçtan uca şifreleme tekniği gerçekte son derece güvenilir. Genellikle sms gibi erişimin çok basit bulunduğu etkileşim yöntemleriyle kıyaslandığında, bu yollarla korunan görüşmelerin çok daha güvenilir olmasından emin olabilirsiniz.

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Siber Haber Merkezi